Sevgili Dostlar,

Güneşli harika bir havanın olduğu bu Pazar gününde evde oturmak oldukça zorlayıcı ama yapacak birşey yok malum. Aman sosyal mesafeye dikkat edelim biran önce bu günleri atlatalım derken Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği tarafından yapılan açıklama gündeme oturdu. 11 Mayıs’ta açılan toplam 420 AVM’yi ilk üç günde yaklaşık 3.4 milyon kişinin ziyaret ettiği belirtilmiş. Çok acil bir ihtiyaç vardır, mağazada emanet kalan bir kıyafetin vardır, o vardır bu vardır desek bile milyonlar yememiş içmemiş alışveriş merkezlerine gitmiş. Geçen hafta dikkat çeken ikinci haber ise TÜİK’in yapmış olduğu araştırmanın sonuçları oldu. Araştırmaya göre gençlerin sadece %57’si kendilerini mutlu olarak ifade etmiş. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerin en cıvıl cıvıl olacakları dönemde bu oran bana oldukça düşük geldi.
  
İki gün önce Twitter’da @mirkovich_ adlı kullanıcının attığı mesajlar sayesinde çok hoş web sayfalarından haberdar oldum. Siyah beyaz fotoğrafları renkli hale getirmek, filmlerde geçen sahnelerin ve mekanların hangi adreste olduğunu öğrenmek, sevdiğiniz 3 şarkıcıyı/grubu yazıp yeni bir grup/şarkıcı tavsiyesi almakdizi ve filmlerde gördüğünüz kıyafetlerin aynılarını satın almak, dünyanın dört bir yanındaki onlarca yeri şehir kameralarından canlı izlemek, ruh halinize göre film seçmek, okumaya devam etmek için ödeme yapın uyarısı aldığınızda ödeme yapmadan içerikleri okumak  ve canlıların doğal yaşam alanlarına konulan gizli kameralarla 24 saat boyunca onları canlı izlemek isterseniz bu sayfalara bakmanızı öneririm.

Bu dönemde yaptığımız etkinliklerde etkileşim oldukça fazla oldu, özellikle Stoksuz E-Ticaret konusu hakkında program sonrası çok soru aldık. Eğer ürününüz olmadan online bir mağaza açmak veya tedarikçi olarak ürünlerinizin yüzlerce web sayfasında satılmasını istiyorsanız lütfen bu formu doldurun, size hızlıca geri dönüş yapalım.

Haftaya iki tane etkinlik ile karşınızda olacağız. Perşembe günü Kobi Sohbetlerinde dijital teknolojilerin işimizi nasıl kolaylaştırdığı ile alakalı bir sohbetimiz olacak. Cuma akşamı ise E-Ticaret Sohbetlerinde korona günlerinde e-ticaretin durumunu konuşacağız.

Aşağıda anketler, videolar, etkinlikler, yarışmamız ve daha bir sürü şey sizleri bekliyor, umarım hoşça vakit geçirirsiniz. Bitirmeden önce 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, sokaklarda ellerimizde bayraklar ile olacağımız günlere en kısa zamanda dönmeyi diliyoruz.

Güzel bir hafta olması dileğiyle
Sevgiler
Murat Erdör

Haftanın Kitabı

İş dünyasının önde gelen düşünürlerinden, çok satan Buyology kitabının yazarı Martin Lindstrom’un hazırladığı özel cep kitabını, Optimist Yayın Grubu okuyucularıyla armağan olarak paylaştı. Lindstrom, bu kitapta koronavirüs dünyasında hepimizin aklındaki temel sorulara getirdiği yaratıcı yaklaşımlarla, salgın sonrası için tünelin ucundaki ışığı gösteriyor. Keyifli okumalar.

Haftanın Sosyal Etkinlikleri

Sadece 5 Dakika ekibimiz tarafından hazırlanan dünkü bültende yer alan Online Sanat Etkinlikleri, Online Eğitim / Gelişim Etkinlikleri ve Evde “Keyifli Zaman” Önerilerine ulaşmak isterseniz lütfen buraya tıklayın. Türkiye ve Dünyadaki gelişmeler hakkında özenle hazırlanmış bültenimizin her sabah e-posta adresinize gelmesini isterseniz bu linkten üye olabilirsiniz.

Haftanın Yarışması

Farklı konularda bilgi seviyenizi ölçmek için hazırladığımız bu yarışmada doğru cevabı en hızlı veren en yüksek puanı alıyor. Cumartesi akşamına kadar açık olacak yarışmada yer almak isterseniz bu linke tıklayabilirsiniz. Geçen haftanın sonuçlarına bakıp acaba ilk 3’e girmiş miyim diye merak ediyorsanuz buradan öğrenebilirsiniz.

Haftanın Videoları

Geçen hafta devam ettiğimiz Online Sohbetlerde birbirinden güzel konuklar ile gündemdeki konuları konuşmaya devam ettik. Kaçıranlar linklere tıklayarak izleyebilir.

Haftanın Anketi

Geçen hafta yaptığımız Evet/Hayır anketinde kariyerinizi iyi yönettiğinizi düşünüyor musunuz diye sorduk %56 Hayır cevabı aldık. Geçen haftaki diğer anketimizde ise Hangisi diye sorduk, %67 NTV – %33 Cnn Türk cevabını aldık.

Sadece 3 saniyenizi alacak Evet/Hayır ve Hangisi anketlerimize katılıp bize destek olursanız çok seviniriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here