Dinamik, yenilikçi ve öncü uygulamalarıyla otomotiv sektörüne yepyeni deneyimler getiren Garenta ve ikinciyeni.com markaları, şirket içindeki staj ve iş imkanlarıyla da yeni nesle fırsatlar sunuyor. Anadolu Grubu bünyesinde 1979 yılından bu yana ihtiyacı olan öğrencilere burs imkanı sağlayan ve birçok sosyal projeye imza atan Anadolu Vakfı’yla iş birliği içerisinde çalışan Garenta ve ikinciyeni.com, bu çerçevede öğrencilere kendilerini geliştirebilecekleri ve söz sahibi olacakları bir staj ortamı sağlıyor. Her yıl Anadolu Vakfı bünyesinden gelen öğrenciler ve direkt şirketimize başvuru yapan birçok öğrenci Garenta ve ikinciyeni.com markalarında staj imkanı bulurken, başarılı olanlara, otomotiv sektöründe veya insan kaynakları, mali işler, bilgi teknolojileri, hukuk, vs gibi ortak birimlerde kariyerini devam ettirmek isteyen gençlere iş fırsatı sunularak Çelik Motor’un ve Anadolu Grubu’nun kapıları da açılmış oluyor.

Y kuşağından birçok şey öğrendiklerini belirten Garenta & ikinciyeni.com İnsan Kaynakları Direktörü Murat Köse, “İçinde bulunduğumuz sektörlerde faaliyet alanlarımız ve işimize yaklaşımımızla son derece dinamik ve yenilikçi bir yapıyız. Son 5 yıl içerisinde Çelik Motor çatısı altında yaratılan Garenta ve ikinciyeni.com markalarımıza geçen yıl Moov by Garenta ve Praticar by Garenta markalarımızı da ilave ettik. Bu dinamizm paralelinde çalışanlarımızın yaş ortalaması da oldukça düşük ve 32 dir. Dolayısıyla birçok farklı kademede Y kuşağının etkisini fazlasıyla görüyoruz, hatta yöneticilerimiz bile Y kuşağından birçok şey öğreniyor. Anadolu Vakfı’yla olan iş birliğimiz de dahil olmak üzere, birçok farklı okuldan başarılı öğrencilere staj imkanı sunuyoruz. Staj döneminde başarılı olan öğrencilere hem Garenta ve ikinciyeni.com’da, hem de Anadolu Grubu çatısı altında iş fırsatları sunuyoruz. Bizdeki stajını tamamladıktan sonra, mezuniyetini takiben şirketimizde göreve başlayan, başarıları ve katkıları ile kısa sürede terfi alan, hatta birkaç yıl içerisinde yönetici pozisyonuna terfi eden çalışanlarımız bulunuyor. Bu gelişmeleri görmek ve bu kardeşlerimizin kariyer adımlarına destek olmak bizler açısından oldukça mutluluk verici.” dedi.

“Açık fikirli ve cesur yaklaşımlarıyla ürün, iş ve süreç geliştirmede başarılılar”

Köse, Garenta ve ikinciyeni.com’un genç yeteneklerle oldukça başarılı bir sinerji yakaladığının altını çizerek Y kuşağının dinamik, sonuç odaklı ve açık iletişimi tercih ettiğini, bunun iş süreçlerinde son derece verimli sonuçlarını gördüklerini söyledi. Y kuşağındaki yaratıcılık, çok yönlülük, hızlı iş yapma, sonuçlandırma gibi becerileri kurum kültürlerine entegre ettiklerini belirten Köse; inovatif fikirleri, son teknolojileri yakından takip becerileri, analitik düşünebilme yetkinlikleriyle özellikle ürün ve iş geliştirme konularında Y kuşağının şirkete birçok artı değerler sağladığının altını çizdi.

Garenta ve ikinciyeni.com’da stajyerlerin eğitim aldıkları bölüme göre değerlendirildiğini belirten Köse; yoğun olarak insan kaynakları, bilgi teknolojileri, satış, pazarlama, hukuk işleri, mali işler, operasyon ve tedarik zinciri, strateji ve iş geliştirme, iç kontrol birimlerinde olmak üzere neredeyse tüm departmanlarda öğrenciler staj imkanı sunduklarını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here