Sosyal Medya ile ilgili gün geçmiyor ki yeni bir ürün ve yazılım çıkmasın. Köpeklerin tweet atmasını sağlayan Puppy Tweets, Facebook’tan arkadaşınızı dürttüğünüzde kola takılı alet sayesinde ona titreşim gönderen Poke Machine, C&A Facebook sayfasına konan ürünler beğenildiğinde, anında Sao Paulo’daki mağazasındaki ürünlerin üzerindeki dijital ekrana bunun yansıması gibi örneklerden bloğumda bahsetmiştim. Şimdi de tweet atıldığında kurabiye veren Cookie Box uzun süre konuşulacağa benziyor.

Sosyal Medya konusunda ülkenin en önde gelen isimlerinden birisi olan Serdar Kuzuloğlu’nu herhalde bilmeyen yoktur. Zaman zaman konuk olarak katıldığı ve TRT’de kendisinin yaptığı programlarda kendisini izlemeye çalışıyorum. Olayları son derece basit anlatan, sakin ve esprili bir tarzı var. Sosyal medya ile alakalı çok bilgili olmasına rağmen inanılmaz mütevazi. Kendisiyle hiç tanışmadım ama web sayfasında kendisiyle alakalı bilgileri okursanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Kendisinin  Facebook’ta sosyalmedyatv adında bir grubu var. Geçenlerde burada yayınladığı bir video inanılmaz hoşuma gitti ve konuyla ilgili biraz araştırma yapıp bunu paylaşmak istedim. İnsanoğlunun hayal gücünü zorlayan bu tip projeleri görmek hem şaşırtıyor hem de daha neler göreceğiz dedirtiyor.

İsveç’te Umea Üniversitesi Tasarım Bölümü’nda master yapan üç öğrenci Daniel Jansson, Alexis Morin ve Sharon Williams sosyal medya’nın popülerliğini de göz önüne alarak harika bir tasarım yapmışlar. Buna göre önceden belirlenmiş hashtag ile Tweet atan herkese UID Cookie Box (Kurabiye Makinesi) bir kurabiye veriyor. Bir tane yetmez üç dört tane tweet atıp karnımı doyurayım diyenleri de düşünen alet her kullanıcı için sadece tek kurabiye veriyor, tabi Twitter’de sizin birden fazla hesabınız varsa o ayrı. Sistemin nasıl çalıştığına öğrenmek için bu video’ya göz atmanızı tavsiye ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here