BUBA Ventures’ın İstanbul Portföy ile birlikte kurduğu Bosphorist Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, Metamorfoz şirketine yatırım yaptığını duyurdu.

Türkiye’nin en büyük bağımsız portföy yönetim şirketi olan İstanbul Portföy ile BUBA Ventures’ın kurduğu Bosphorist Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, telekom, finans ve yapay zeka alanlarında yenilikçi, sonuç odaklı ürün ve hizmetler geliştiren Metamorfoz girişimine yatırım yaptı.

2013 yılında kurulan Metamorfoz, telekom ve finans alanında ürettiği patentli teknolojilerle kurumların ve bireylerin hayatlarına değer katıyor, uçtan uca çözümler geliştiriyor. Üretken Türk mühendislerinin inovatif projeleriyle dijital zamanı yakalayan bu Ar-Ge ve teknoloji girişiminin hedefinde globalleşme var.

BUBA Ventures yöneticilerinden Neda Soydan, Metamorfoz yatırımından heyecan duyduklarını belirtirken, bu yatırımın fon için ayrı bir önemi olduğunu da vurguladı. “Amacımız sadece başarılı bir girişim seçmek değildi, kendi portföyümüz için anlamlı olacak özel bir girişim bulmaktı. Fonumuzun yatırımcıları iki sene sonra girişim portföyünün birbirini nasıl beslediğini gördüklerinde biraz da şaşıracaklar” diyen Soydan, şöyle devam etti:

“Veri, ağ ve içeriğin ortak kümesinde duran teknolojideki yakınsamayı önemsiyoruz. Portföye eklenen her girişimimiz bu ortak kümeye hizmet edecektir. Metamorfoz şirketi, sayın Faruk Eczacıbaşı’nın Daha Yeni Başlıyor kitabında belirttiği ciddi bir soruna karşı duruyor. Teknoloji sahiplerinin pazarda monopol olup, pazarın gelişmesinin önüne engel çıkmaları tehdidini ancak Metamorfoz gibi girişimlerimiz bertaraf edebilir. Dolayısıyla Faruk Bey’in de Metamorfoz’un destekçisi olması, elbette bir tesadüf değil. Dijital değişimin bir devrim değil evrim şeklinde gerçekleşebilmesi için ortak akıllara ve ekiplere ihtiyacımız var. Biz BUBA Ventures olarak, farklı disiplinlerin ve akılların birbirlerine girişimler sayesinde yakınlaşacağına inanıyoruz. Bu yüzden girişimcileri girişimci olarak ve girişimci kalarak anlama ve destek verme hedefimize hız kesmeden devam edeceğiz.”

BUBA Ventures Hakkında:

BUBA Ventures; Türkiye’de girişimcilik ekosistemine 360 derece hizmet veren bir yatırım şirketidir. 2014 yılında Boğaziçi Üniversitesi merkezli melek yatırım ağı olarak kuruldu. Ekosistem için girişimler yetiştirme konusunda uzmanlaşarak, stratejik ortaklarıyla birlikte girişimler için programlar kurup yöneterek, temas ettikleri girişimleri yatırımlarla buluşturuyor. Yürüttükleri kurum içi girişimcilik programlarıyla şirketlere yenilikçi vizyon kazandırırken, aynı zamanda kurumlara patentli teknolojiler konusunda da danışmanlık hizmeti veriyorlar.

360 derece girişimcilik kavramını benimseyerek girişimler kurup yönetiyor; Bunlardan ilki, BCB (Boğaziçi Counseling For Business) danışmanlık şirketi. BCB organizasyonu Boğaziçi Üniversitesi ve mezunları arasında kurduğu köprünün gücüyle, kurumlara ihtiyaç duydukları alanlarda destek vermek için çalışıyor.

İkinci girişim; 2016 yılında İstanbul Portföy ile güçlerini birleştirerek kurdukları Bosphorist Girişim Sermayesi Yatırım Fonu. Bu fonda, Teknoloji şirketlerine yatırım yapıyorlar.
2018 yılında ise en yeni girişim olan TreeT BUBA Tarım ve Teknolojileri kuruldu. Bu girişim ile tarımda yeni nesil teknolojiler kullanılarak yatırımcılarla birlikte maksimum kazanç sağlamak hedefleniyor.

BUBA’yı Takip Edin:

Facebook: www.facebook.com/bubangels/

Twitter: www.twitter.com/bubangels

LinkedIn: www.linkedin.com/company/bumed-business-angels-bub…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here