Sosyal medyanın gücü sayesinde birçok konuyla alakalı insanlar kurumları harekete geçirebiliyor, hatta hiç duyulamayacak konuların herkes tarafından duyulmasınını sağlıyor. İşte tartışma da burada başlıyor, zaman zaman çok üzücü olaylara şahit olurken toplumsal yozlaşmayı tartışıyoruz, kimisi ‘zamanında bu kadar kötü olay olmazdı’ derken kimisi ise ‘aslında oluyordu da sosyal medya vs. gibi platformlar olmadığından kimsenin haberi olmuyordu’ diyor.

Konuyla alakalı yaptığımız ankette  %70 gibi bir çoğunluk eskiden de kötü olayların yaşandığını ama sosyal medya platformları olmadığından duyulmadığını belirtmiş.

Konuyla alakalı yorumlarınızı bekliyorum.

1 YORUM

  1. Sosyal medyanın çift taraflı etkisi var bence. Eskiden bu tip kötü olaylar oluyordu evet. Ancak sosyal medya olmadığı için duyulmuyordu. Bu da doğru. Fakat bugün yaşanan oranda değildi. Sosyal medya insanların birbirlerinin hayatlarına erişim imkanını artırdı. Gördüğümüz harika yaşamlara erişemediğimizde psikolojik olarak ciddi etkiler oluşmaya başladı. Bu etkilerin sonucunda da istemediğimiz olayların sayısı arttı. Yani bu çift taraflı bir etki süreci. Korkarım ki bu kadar toplum önünde hayatlar yaşadıkça daha da artacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here