Ülke tanıtımlarında sosyal medyanın da gücünün farkına varıldığı bir dönemde gerçekleştirdiği etkinliklerle ilgi çekmeye başlayan INFLOW Summits, 20 – 23 Mart tarihlerinde Katar’da The VisitQatar INFLOW Summit Powered by Qatar Airways’19zirvesinin ikincisini gerçekleştirecek.

3 yıldır ulusal ve uluslararası platformlarda iş ortağı olduğu markaları, tüm dünyadan dijital influencer’lar, sosyal medya içerik yaratıcıları ve dijital trendsetter’lar ile aktif olarak buluşturan INFLOW Summits, geçen yılki The VisitQatar INFLOW Summit Powered by Qatar Airways’19 zirvesi 60 farklı hesabı yöneten influencer yaptığı paylaşımlarla 82,5 milyonun üzerinde kişiyle etkileşim sağladı. Bu yıl ikincisi yapılacak The VisitQatar INFLOW Summit Powered by Qatar Airways’19 zirvesinde de yine birbirinden farklı hesaplara sahip influencerlar zirveye katılarak, Katar’ın tanıtımına katkı sağlayacak.

22 saatte 10 milyon izlenme sayısına ulaşan Youtuber Reynmen, sosyal medyanın fenomen çifti Burak-Larissa Gacemer, “Refika’nın Mutfağı” ve “Refika’nın Yemek Okulu” Youtube kanalının kurucusu Refika Birgül ve 1,4 milyon takipçili Başak Karahan bu sene etkinliğe Türkiye’den katılacak isimler arasında bulunuyor.

INFLOW Summits Kurucu Ortağı Emre Gelen; “Dijital kanaat önderlerini, dijital trendsetter’lar ve sosyal medya içerik üreticilerini sektörün lider markalarıyla uluslararası boyutta farklı etkinlikler çerçevesinde bir araya getirmeyi hedefleyen INFLOW’u bir kez daha Katar Turizm Bakanlığı ve Katar Tanıtım Ofisi, Qatar Airways ve Katara Hospitality işbirliği ile hayata geçirdiğimiz için çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Bu sene 3. yılına girecek olan INFLOW, yıl içerisinde farklı destinasyonlarda gerçekleştirdiği buluşmalar ile ülke turizmine büyük katkı sağladığını dile getiren INFLOW Summits Kurucu Ortağı Afşın Avcı; “Dijital dünyanın yenilikçi zirvesi olarak adlandırdığımız The VisitQatar INFLOW Summit Powered by Qatar Airways’19’a da gün boyu gerçekleştirdiğimiz panel ve keynote’lar ile Influencer’larla markaları buluşturuyoruz. Dijitalleşmenin hayatın her alanına entegre olduğu günümüz dünyasında, etkinliğe katılacak olan influencerlar, ülke tanıtımına önemli bir destek sağlayacak” dedi.

Hem destinasyona hem de markalara sürdürülebilir bir tanıtım ve bilinirlik arttırma imkanı sunan etkinliğe dünyadan Mikki Tenazas, Arian Zamani, Kat Kristian, Chelsey White, Veronika Kravchuk, Ye Tao, Julia Dubinina, Harjinder Singh gibi kitleleri peşinden sürükleyen 50 sosyal dünyanın en çok takip edilen influencer’ı katılım sağlayacak. Etkinlik dizisi Sharq Village & Spa, a Ritz Carlton Hotel’de düzenlenecek gala yemeği, B2I toplantıları ve Networking etkinlikleri ile sürecek. Qatar’ın resmi tanıtım otoritesi National Tourism Board’un desteğiyle Katar özel gezisi “Qurated for You: Qatar” ile de tüm davetliler yapacağı sosyal medya paylaşımlarıyla şehrin tanıtımına büyük katkı sağlaması hedeflenmektedir.

2018 yılında ilki gerçekleştirilen The VisitQatar INFLOW Summit Powered by Qatar Airways 19’un Influencer Pazarlaması alanında dünya çapında ses getirmesinin ardından 20 – 23 Mart’ta 2.’ncisini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

NTC, Qatar Airways ve Katara Hospitality’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek The VisitQatar INFLOW Summit Powered by Qatar Airways’19’a katılım sağlayacak tüm influencer’lar, sosyal medya ve blog hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımlar ile tüm dünyada geçen sene elde ettiği toplam erişim sayısını geçmesi beklenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here