The North Face, kadın hakları savunucusu Oryana Awaisheh’in liderliğindeki harika bir kadın takımı tarafından tasarlanan, yaratılan ve pazarlanan bir koleksiyonu hayata geçirdi.

The North Face, 50 yılı aşkın bir süredir, 1978’deki Annapurna’daki ilk sadece kadınlardan oluşan keşfin sponsorluğundan, 9a+’yı ilk tırmanacak kadın olan Margo Hayes’in desteklenmesine kadar, pozitif bir değişim için bir platform yaratılmasını desteklemiştir. The North Face, bu misyonunun yeni aşamasını Dünya Kadınlar Günü Koleksiyonu ile duyurdu. Bu kampanya ile marka, tamamen kadınlar tarafından tasarlanan ve üretilen koleksiyonu tarihte ilk kez piyasaya sürüyor. Koleksiyon, ayrıca ilk defa Ürdün’de, sadece kadınların çalıştığı bir fabrikada üretilmiş bir seri oldu. Projenin tasarımcısı Oryana Awaisheh, Jerash Giyim Fabrikasında yönetici olarak çalışıyor. Fabrika 500’den fazla yeni iş ve kadınlar ile ailelerine sayısız fırsat sağlıyor.

Oryana için bu kampanya perde arkasında çalışan kadınları ön plana almak için mükemmel bir fırsat; “Dünya’da daha önce hiç olmadığı kadar çok yetenekli ve hırslı kadın var ve The North Face ile birlikte çalışarak bu kadınların sadece küçük bir bölümünün bile olsa işlerini gösterebildiğim için çok gururluyum”.

The North Face İngiliz fotoğrafçı ve sinematograf Holly-Marie Cato ile de çalışarak bu kayda değer kadınlar ile The North Face’in marka elçisi olan Jess Glynne gibi daha tanınan yüzlerin hikayelerini yakaladı. Jess’e bu kampanyada kadın keşifçiler ve Avrupa’nın her bir köşesinden The North Face’in atletleri de katıldı. Her biri kurallara meydan okudu ve kadınlar için müzik, sanat, iş hayatı ve spor alanlarında sınırları zorladılar. Bu ekibe dahil olan isimler arasında Londra merkezli maceracı Sofia Jin, Freeride Dünya Şampiyonu Marion Haerty ve dublör Marie Maroum dahil.

Koleksiyonla cesur ve ikonik Dünya Kadınlar Günü renklerine sahip tişörtler ve kullanıma elverişli el çantaları da yer alıyor. Tişörtler sıradan pamuklu tişört materyalindense kadınları dışarı çıkıp keşfetmeye teşvik edecek teknik kumaştan üretiliyor. Aynı zamanda Yosemite arşivlerinden alınmış, uçurumun üstünde uzun elbise ve topuklu ayakkabılarla duran iki asi kadının eski bir fotoğrafı yer alıyor.

The North Face’in Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tina Rolen bu kampanyanın yeni jenerasyonu uzun süre etkileyeceğine inanıyor; “O kadınların fotoğrafına bakarak bugün her bir kadın güç alabilir. The North Face, yarım yüzyıldan uzun bir süredir kadınları yapamayacakları düşünülen şeyleri yapmaları için cesaretlendiriyor ve onları destekliyor. Biz de yeniden Oryana gibi kadınların özverili ve kayda değer çalışmalarına destek vermek için çok heyecanlıyız.”

The North Face, IWD adındaki kaydı alınmış bir derneğin destek partneri olmaktan gurur duyuyor.

Koleksiyon ile ilgili www.thenorthface.com.tr adresinden daha fazla bilgi alabilir, Instagram’da ve Facebook’ta @TheNorthFace hesabını takip ederek bağlantıda kalabilirsiniz.

Sosyal kanalları aracılığıyla kampanyada yer almış bu sıra dışı kadınlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Candice Brathwaite

Emma Svensson

Marion Haerty

Carlotta Vagnoli

Jess Glynne

Marie Mouroum

Sofia Jin

Caro Ciavaldini

Riya Hamid

Mathilde Becerra

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here