Özel Günlerde Alışveriş Yapar mısınız? (Anneler Günü – Babalar Günü – Sevgililer Günü)

0
11

Bir yıl içinde genel kutlanan özel günlerin yanı sıra kişilerin ve çiftlerin kendi özel günleri de bulunur. Bu günlerde karşıdakini önemsediğini, ona değer verdiğini görmek adına özel gün hediyeleri alınır. Genel kutlanan Anneler Günü, Babalar Günü, Sevgililer Günü gibi özel günler için pek çok firma özel kampanyalar düzenler. Pek çok kişi bu günlerde sevdiklerine hediye alır. Biz de bu hafta özel günlerde alışveriş yapılması konusunu ele aldık ve katılımcılarımıza; Özel günlerde alışveriş yapar mısınız? (Anneler Günü – Babalar Günü – Sevgililer Günü vs.) diye sorduk. Anketimizin sonucunda %64 evet, %36 hayır yanıtını aldık.

Peki, neden özel günlerde alışveriş yapmalıyız, özel gün alışverişlerinin avantajları nelerdir, gelin birlikte inceleyelim.

Değer Verdiğini Göstermek

İster anne- babalar için ister sevgililer için olsun tüm özel günlerde kişiler sevdiklerinden küçük de olsa bir hediye bekler. Sevdiklerinden gelen küçük bir sürprizler kişilere değerli olduklarını hissettirir. Hayatınızda öneme sahip olan kişilere siz de anlamı olan bu tarz özel günlerde hediye alarak onlara değer verdiğinizi gösterebilirsiniz.

Kısa Süreli Yapılan İndirim ve Kampanyalardan Yararlanmak

Anneler Günü, Sevgililer Günü gibi özel günler için haftalar öncesinden çeşitli kampanya ve indirimler düzenlenmeye başlanır. Bu kampanya ve indirimler uygulanmadan önce aklınızda olan bir ürünün ortalama fiyatını bildiğiniz için üründe kampanya döneminde uygulanan indirimi çok daha net bir şekilde görebilirsiniz. Ön araştırma söz konusu olmasa dahi çeşitli uygulamalardan ürünlerin önceki ve mevcut fiyatları görülebildiği için bu kampanya dönemlerinde uygulanan indirimler görülebilir fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Sevdiklerinizi mutlu ederken beğendiğiniz ürünleri uygun fiyatlara alabilmenin konforunu yaşayabilirsiniz.

Özel günlerde alışveriş yapmanın hem kişisel hem de ilişkilerde sağladığı avantajlara değindik. Peki siz özel günlerde alışveriş yapmayı düşünüyor musunuz? Bu günlerde yapılan kampanya ve indirimlerden yararlanmak istiyor musunuz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here