MSD Türkiye, organizasyonu içerisindeki yetenekleri geliştirme konusundaki odağına uyumlu olarak yeni bir atama gerçekleştirdi. İmmunoloji ve Hastane/Hepatoloji alanlarından sorumlu Grup Medikal Müdürü olarak görev yapmakta olan Ayten Kurban, MSD Türkiye Medikal Direktörü olarak atandı. Kurban, böylelikle MSD Liderlik Ekibi içerisine dâhil oldu.

1999 yılında Azerbaycan Tıp Üniversitesi Tedavi ve Profilaksi Fakültesi’nden mezun olan Kurban, Bakü Şehir Hastanesi’nde Dahili Bilimler Fakültesi’nde dahiliye ve 2003-2008 yılları arasında, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Farmakoloji Bölümü’nde uzmanlık eğitimini tamamladı. Uzmanlığı sırasında, Nijmegen Radboud Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak da çalışmıştı.

MSD Türkiye organizasyonuna Medikal Müdür olarak katılan Kurban, 2013 yılında “MSL Grup Müdürü” pozisyonuna ve 2015 yılında ise İmmunoloji ve Onkoloji alanlarından sorumlu Grup Medikal Müdürü pozisyonuna atandı. Onkoloji organizasyonunun kurulumundan sonra, İmmunoloji alanına odaklanmaya devam eden Kurban, Ocak ayı itibariyle Hastane/Hepatoloji alanını da sorumluluk alanı içerisine alarak görevine devam etmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here