Ülkemizde işsizlik oranları yüksek olmasına rağmen, sektör güzellik uzmanı bulmakta sorun yaşıyor. Hükümetin de çağrılarıyla, federasyon olarak bu konuyla alakalı harekete geçtiklerini belirten Güzellik Uzmanları, Spa İşletmecileri ve Eğitmenleri Federasyonu Başkanı Rıfat Kıyıcı ücretsiz seminerlerinin ilk etabını tamamladı.

“İŞSİZLİK ORANINI DÜŞÜRMEK VE İSTİHDAM AÇIĞINI KAPATMAK İSTİYORUZ”

İl il bilgilendirme seminerleri düzenleyen Rıfat Kıyıcı ,Trabzon ve Samsun gezilerini tamamlayarak, hem bu sektörde hizmet verenleri hem de sektöre adım atmak isteyen girişimci ve bireysel katılımcıları bilgilendirdi.

SEMİNERLER İSTİHDAM AÇIĞINI GÖZLER ÖNÜNE SERDİ

9-10 Mayıs tarihlerinde ücretsiz gerçekleşen eğitimlerde estetisyenler, güzellik salonu sahipleri ve güzellik salonu açmak isteyen girişimciler ve bu sektörde çalışmak isteyen bireysel katılımcılar biraraya geldi. Günümüzün en yaygın fakat bir o kadar da suistimale açık uygulaması olan lazer epilasyon ve güzellik sektörü ilgili bilgi ihtiyacını ve istihdam açığını tespit ettiklerini ve bu anlamda rehber olmak istediklerini belirten Kıyıcı; “Eleman ihtiyacı asla bitmeyen bu sektörlerde, bu iş koluna bağlı olarak çalışmayı arzulayan kişilere de rehberlik etmiş ve onlara da istihdam sağlama yolunda ilk adımı atmış olduk” şeklinde açıklama yaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here