Enerjisa, Türkiye’de bir ilki hayata geçirdi ve enerji sektöründe geliştirilecek inovatif projeleri desteklemek amacıyla İTÜ ARI Teknokent ile iş birliği gerçekleştirdi. 2015 yılından bu yana Enerjisa’da çalışan kurumiçi girişimcileri Nar Kurumsal Girişimcilik Programı ile destekleyen Enerjisa, İTÜ Çekirdek ile tüm Türkiye’den sektör girişimcilerini harekete geçirdi. Talep toplama döneminde yoğun ilgi gören projeye, birçok yenilikçi fikir ulaştı.

Ziya Erdem: Kadın girişimcilerin de projelerini bekliyoruz

Her yıl Kasım ayında İTÜ Çekirdek tarafından gerçekleştirilen ve dünyanın lider girişimcilik etkinliklerinden biri olmayı hedefleyen Big Bang etkinliğinde konu hakkında konuşan Enerjisa Enerji CEO’su Ziya Erdem, ‘Başvuru yapan projeleri değerlendirirken projelerin müşteri odaklı olması, mutlaka inovasyon ve teknolojiyi barındırmasını göz önünde bulundurduk. Seçilecek projenin sürdürülebilir olması bir diğer önem verdiğimiz konu olurken özellikle önümüzdeki dönemde bakacağımız kriterlerden bir tanesi de kadın girişimcilerin de bu sürecin bir parçası olması olacak. Bu bağlamda İTÜ ile enerji dikeyinde çok derin çalışmalarımız var özellikle girişimciliklere önem veriyoruz ama bu konuyla da kendimizi limitlemiyoruz. Ödülleri vereceğimiz firmaların gelişimlerini takip edeceğiz her birine girişimcilik ruhunu kaybetmemelerini diliyoruz. Bu yıl da, İTÜ Big Bang Girişimcilik Yarışması’nda başarı gösteren şirketlere toplamda 200.000 TL’lik para ödülü veriyoruz. Gelecekte de inovasyon ekosistemi içinde her alanda ve her seviye başarılı bulduğumuz projelere farklı yöntemlerde destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Geleceğin şekillenmesinde stratejik ve lokomotif konumda olan enerji sektöründe Türkiye’nin her köşesinden sektöre değer katacak fikirler, hem Enerjisa’lı uzmanların hem de İTÜ Çekirdek’in mentorluk ağıyla geliştirilerek hayata geçirilecek. Toplanan fikirlerden başarılı olanlar, eğitim ve ön değerlendirme süreçlerinden geçerek 29 Kasım’da 7’incisi gerçekleştirilen Big Bang Girişimcilik Yarışması’nda yatırımcıların karşısına çıktı. Yarışmada başarı gösteren girişimlere ise “Enerjisa Girişimcilik Özel Ödülü” verilerek toplam 200.000 TL’lik ödül dağıtıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here