Getir, Banabi veya Glovo gibi Mobil Uygulamalardan Hiç Sipariş Verdiniz mi?

0
90

Son zamanlarda popülerliğini arttırmaya başlayan ve kullanımı kişiden kişiye göre tartışılan mobil sipariş konusuna değinelim.

Bu haftaki anketimizde, Getir, Banabi veya Glovo gibi mobil uygulamalardan hiç sipariş verdiniz mi? diye sorduk. Anket sonuçlarında %43 Evet %57 Hayır karşılığını aldık.

Birçoğunuzun henüz deneyimlememiş olduğu mobil sipariş konusunu daha detaylı şeklide ele alalım.

Neden Mobil Sipariş?

Ülkemizde bu uygulamaların yeni yeni yaygınlaşmaya başladığını düşünürsek, fiyat dengesi, ürün çeşitliliği, teslimat süresi ve teslimatın kalitesi, bu opsiyonu kullanıp kullanmamamız için karar vermemiz gereken en önemli etkenler arasında yer alıyor.

Uygulamalar arasında fiyat farkları ve teslimat ücretleri tabi ki mevcut, fakat her uygulama kendi kampanyasını düzenliyor. Yani neredeyse market sistemi ve indirimleri bu uygulamalarda da geçerli.

Eğer vaktiniz yoksa, çalışıyorsanız, evinizde acil bir eksiğiniz varsa ya da olur ya çikolata kriziniz tutar. Bu mobil uygulamalar sayesinde istediğiniz birçok ürünü hızlıca kapınızda bulabilirsiniz. Market sorunu ortadan kalktığına göre işlerinize de rahatlıkla geri dönebilirsiniz!

Markette saatler harcamadan ve raflar arasında kaybolmadan, almak istediklerinizi ve hatta yalnızca ihtiyacınız kadarını alıp uygulamayı kapatıp arkanıza yaslanmanız ve zilin çalmasını beklemeniz yeterli.

Ne kadar Sürede Alışveriş Yapabilirim?

Uygulamada kendinizi kaybetmezseniz, ürünlerinizin kapınıza gelme süresi yalnızca yarım saati buluyor. Fakat bazı uygulamalar randevu sistemi ile çalışıp, ürünlerinizi birkaç gün sonrası için dağıtıma çıkarıyor!

Ayrıca bir sır verelim. Uygulamalar o kadar zeki ki, sizin konumunuza en yakın marketten ya da sizin istediğiniz yakın mevkideki bir marketten istediğiniz marka ürünleri sipariş verme olanağını da sizlere sunuyor.

Neler Alabilirim?

Paket gıdalar ve kiloluk almak istediğiniz ürünler de dahil olmak üzere, bütün market siparişlerinizi uygulama üzerinden tamamlayabilirsiniz. Ayrıca uygulamalar içerisindeki diğer sekmeden de hazır yemek siparişi verebilirsiniz.

Yumurtam Kırıldı mı?

Uygulama içinden siparişiniz için özel not yazabilir ya da siparişiniz yola çıktığında kuryenize ulaşmak için irtibat numarasını siparişlerin sayfasından bulabilirsiniz. Yani merak etmeyin! Siparişleriniz güvende ve yumurtalarınız da büyük ihtimalle sağlam.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here