Türkiye’de yeni mezunlar tarafından en çok tercih edilen firmalardan biri olan uluslararası danışmanlık ve denetim şirketi EY Türkiye, her yıl olduğu gibi 2018’de de yeni mezunlara iş fırsatları yaratıyor. EY Türkiye, yeni dönemde 300 yeni mezunu bünyesine katarak ülke ekonomisine ve istihdama sağladığı desteği sürdürüyor. Bu yıl 6.300 yeni mezun EY ailesine katılmak için başvuruda bulunurken, EY Türkiye’nin çalışan sayısı, kadrosuna dâhil olan yeni mezunlarla birlikte 1.500 kişi oldu.

Konuyla ilgili olarak EY Türkiye Ülke Başkanı Metin Canoğulları; “Genç yeteneklerin EY Türkiye’yi tercih etmesinde, çalışanlarımıza sunduğumuz kariyer fırsatları, ufuklarını genişletmelerine destek olan global ağımız ve köklü kurum kültürümüzün büyük payı bulunuyor. Her yıl yaklaşık 300 yeni mezunu EY Türkiye bünyesine katarak tüm iş kollarımızda kaydettiğimiz dinamik büyüme çizgimizi korurken, ülke ekonomisine ve kalkınmaya katkı sağlıyoruz. Gençlerimizin kariyer yaşamlarının başından itibaren en doğru adımları atmalarına destek olmanın, şirket olarak Türkiye ekonomisine katacağımız en büyük değer olduğuna yürekten inanıyorum. İşletme ve mühendislik öğrencilerinin görüşlerini yansıtan Universum araştırmasında, EY’nin dünyanın en iyi işveren markaları arasında yer alması çalışanlarımızın hem profesyonel hem de kişisel olarak potansiyellerine ulaşmalarını destekleyen bir çalışma ortamı sunduğumuzu gösteriyor” dedi.

Oryantasyon süreci hakkında

Bu yıl Ocak ve Mayıs ayları arasında EY Türkiye web sitesinde yayınlanan ilana yapılan başvurular arasında yapılan ön eleme sonucu adaylar genel yetenek ve yabancı dil sınavlarına girmeye hak kazandı. Bu aşamaları da başarıyla tamamlayan adaylardan sorumlu ortaklar ve yöneticilerle gerçekleştirilen mülakatlar sonucunda 300 yeni mezun EY Türkiye’de çalışmaya hak kazandı. 1 – 2 Ekim tarihlerinde aldıkları genel oryantasyon eğitimi ile EY’deki kariyerlerine ilk adımlarını atan yeni mezunlara, 3 – 15 Ekim tarihleri arasında ise her sene olduğu gibi kıdemli danışmanlar tarafından teknik eğitimler verildi Yeni mezunlar eğitimlerini tamamlamalarının ardından EY Türkiye ailesinin en yeni üyeleri olarak, EY’nin İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa ofislerinde danışmanlık, denetim, vergi ve kurumsal finansman gibi birçok farklı alanda görevlerine başladılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here