• Listeden çıkarmak için onay e-postası gönderin!

Kullanıcılarınız e-postalarınızda yer alan listeden çıkma bağlantısına tıkladığında, onlara son bir kez listeden çıkmak istediklerini onaylatan bir e-posta göndermek, şüphesiz ki onları oldukça rahatsız edecek, istenmeyen e-posta olarak işaretlenmenize sebep olacaktır. Dolayısı ile bu hem şirket itibarınızı, hem de gönderici domaininizin itibar kaybetmesine sebep olacaktır. Kullanıcınız listeden çıkma bağlantısına tıkladığında, tek bir onay sayfası gösterip, onayladığı takdirde listeden kolayca çıkmasına olanak sağlayın.

  • Listeden çıkanlara bir süre daha e-posta gönderin!

Sizden e-posta almak istemeyen kullanıcılara tekrar e-posta göndermek; hem kullanıcıları kızdıracak, hem de yasal olarak bir suç işlemiş olacaksınız. Listeden çıkmış olan kullanıcılara bir daha kesinlikle e-posta göndermeyin. CAN-SPAM Act’e göre her ne kadar bu kullanıcıyı listenizden çıkarmak için 10 gününüz olsa da, listen çıkarmadığınız her saat, her gün için itibarınız ciddi şekilde zarar görecektir.

  • Mobil uyumlu içerikleri önemsemeyin!

Mobil cihazların ekranları küçüktür dolayısı ile e-posta kampanyalarınızda mobil optimize edilmiş içerikler göndermediğiniz takdirde, kullanıcılar okumak için büyüteçleri kullanmak zorunda kalacak ve buda onları çok rahatsız edecektir. Mobil cihazla uyumlu içeriklerin yaratılmasının çok kolay olduğu bu dönemde, kullanıcılara akıcı, okuması kolay içerikler sağlayın.

  • Daha sık e-posta gönderin!

Unutmayın ki e-posta gönderen sadece siz değilsiniz. Bir kullanıcı üyeliğine göre onlarca e-posta alabiliyor. Bunun üzerine siz de bir kullanıcıya birden fazla e-posta göndermeyin. Bu durum kullanıcıları sıkar ve satışlarınızı da ciddi oranda etkiler. Kullanıcılarınıza ne sıklıkla e-posta almak istediklerini sorun. Bu, kullanıcılarınızın listeden çıkma oranlarını azaltacak ve size güven duymalarını sağlayacaktır.

Bu yazı Emarsys Türkiye çalışanları tarafından yazılmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here