Doğrudan Satış Derneği’nin 16 Ocak 2019’daki yönetim kurulu toplantısında başkanlık seçimine imza atıldı. Derneğin yeni başkanı seçilen Avon Türkiye Genel Müdürü Orkun Gül, DSD’nin 25. yılında başkanlık koltuğuna oturmuş oldu. 2003 yılından bu yana iş hayatında aktif rol alan Orkun Gül, 2017’den bu yana Avon Türkiye’nin genel müdürlüğü görevini başarıyla sürdürüyor.

Başkanlık seçimiyle birlikte yönetim kurulu üyeleri de belirlendi. Buna göre Orkun Gül başkanlığında Samet Serttaş, Yaprak Erdavran, Johan Larsson ve Tayfun Ergun yönetim kurulunda yer alan isimler oldu. Amway, Avon, Forever Living, Herbalife Nutrition, Huncalife, LR Health&Beauty, Oriflame, Tupperware ve Netim markalarının üyesi olduğu Doğrudan Satış Derneği, bir ürün veya hizmet pazarlama yöntemi olarak doğrudan satışı geliştirmek, sektör içinde en üst düzeyde iş ahlakı prensipleri oluşturmak ve korumak, toplumun doğrudan satış konusundaki bilgisini ve güvenini arttırmak amacıyla 1994 yılından bu yana hizmet veriyor.

Orkun Gül kimdir?

Orkun Gül 1999 ÖSS sınavında Sayısal puanda Türkiye üçüncüsü olarak Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü kazandı. Üniversiteyi Onur öğrencisiyle bitirdikten sonra 2003 yılında iş hayatına Procter & Gamble Türkiye’de başladı.2010 yılında Procter & Gamble Türkiye’den ayrılarak profesyonel yaşamına Avon’da devam etme kararı verdi. Avon’da tüm dünyadan 15 yüksek potansiyelli Üst Düzey Yönetici adayının işe alındığı Global Satış Akademisi programı kapsamında dahil oldu. Orkun Gül 2017 yılından bu yana görevine Avon Türkiye Genel Müdürü olarak devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here