Çalışanların kariyer gelişimini ve mutlu bir ortamda çalışma isteğini her zaman ön planda tutan British American Tobacco (BAT) Türkiye, kadın çalışanları iş hayatında destekleyen öncü programlarla Türkiye’de kadının iş gücüne katılımına katkı sunuyor. Üretimde kadının rolünün öneminin farkındalığıyla bu alanda kadınların işe alımından kariyer planlamasına, esnek çalışma saatlerinden uluslararası kariyer imkanlarına kadar kadınlara birçok imkan sunan BAT Türkiye’nin Samsun’da görev alan yöneticilerinin yüzde 46’sı kadınlardan oluşuyor.

BAT Türkiye’de uluslararası kariyer imkanları

Üretimde kadın istihdamını artırmak için kadın çalışanlara eşit haklar sunan BAT Türkiye, ayrıca yetenek yönetimi programlarıyla da kadın çalışanlarının kariyer yolculuğunu destekleyerek, Türkiye ve yurt dışında pek çok önemli pozisyonda görev almalarını teşvik ediyor. Son 5 yılda BAT Türkiye’nin Samsun fabrikasında kariyerine yön veren 5 kadın yöneticinin Hollanda, İngiltere, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri ve Lübnan’daki pozisyonlara atanmasıyla, Türkiye’den yurt dışı görevlerine yetenek kazandırılıyor.

BAT’li annelere esnek çalışma olanağı

Çalışanlarını doğru araçlarla donatarak performans ve kariyer gelişimlerine yatırım yapan, rekabetçi maaş ve yan hakların yanı sıra çalışanların zaman geçirmekten mutlu oldukları çalışma ofisleri ve esnek çalışma şartları sağlayan BAT Türkiye, kadınların iş hayatına katılmalarını ve kariyerlerini sürdürmelerini destekleyen pek çok program sunuyor.

Ebeveynlik sürecinin ilk yılında çalışanlarını desteklemek amacıyla Parents@BAT (BAT’li Ebeveynler) programını hayata geçiren BAT Türkiye, annelik izninden esnek çalışmaya, online ebeveynlik eğitiminden annelik sonrası işe dönüş garantisine kadar pek çok kolaylık getiriyor. Anne adaylarının bu süreci kolay ve stressiz geçirmelerine, doğum sonrası işe döndüklerinde hem özel hem de iş hayatlarındaki dengenin kurulmasına destek olan Parents@BAT programı 2019 yılında hayata geçirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here